Ensemble Lab IIa Lab IIc Lab IIb Lab I

2020-21 Jazz Classes

Jazz Ensemble (28) — period 4

Woodwinds

Flute:  Rabiah Kabir, Ananya Goenka

Alto 1/Tenor 1:  Will McLean

Alto 2/Clarinet/Sop:  Erik Beahrs

Tenor 1: Camille Collins

Tenor 2:  Laurel Fink, Cooper Richmond

Baris:  Lydia Crook

Trumpets

Lead/4:  Julian Pazsty, Lucas Clarvoe

2: Devin Fike

3: Henry Thompson

4: Miles Fleisher

Trombones

Lead: Diego Fernendez-Kim

2: Steven Schlossberg

3: Oliver Lu, Zane Chaplin

Bass: Ruby Lim-Moreno

Guitars: Dexter Griffin, Miles Fisher

Pianos: Alex Heiser, Kaelen Russell, Elias Katz

Basses: Leo Nordman, Kati Leitner

Drums: Nadav Beery, Josiah Metcalf-Tobin

Percussion: Zev Walker

————-

11:00 Band (29) — period 3, Jazz Lab IIa

Woodwinds

Flute: Ellery Hoffman

Alto 1: Adeline Praskins, Cole Colquhoun

Alto 2: Kira Agrell, Lucia Hornischer

Tenor 1: Lucas Kathol-Voilleque

Tenor 2: Joe Chiappetta, Dashiell Allen

Bari: Lucas Elliott, Leo Harkins

Trumpets

Lead: Marcel Shoemaker, Dominic Hernandez

2: Sam Saxe-Taller

3: Ari Mendel, AiDe Handwerker

4: Mason Pancoast

Trombones

Lead: Daniel Gitelman

2: Zyan Jacka

3: Luke DeValpine, Hunter Kim-Turnoff

Bass: Walker Thompson

Guitars: Charlie Cappel, Cheo Lopez

Pianos: Ariel Spagnolo, Kasra Massih

Basses: Rocco Rizzi

Drums: Nathaniel Miles-Urdan, Mateo David, Marlow Buettner

___________

3:00 Band (31) — period 6, Jazz Lab IIb

Woodwinds

Flute: Georgia Fishman

Alto 1: Emily Lim, Emma Huang

Alto 2: Tate Sakaguchi

Tenor 1: Dak Palen, Shima Dixon

Tenor 2: Merhawi Solomon, Zarian Jacka

Bari: Louis Gehrt-Stoher, Hazel Foskett-Hydes

Trumpets

Lead: Jayshan Parameswaran, Lev Amzel

2: Anderson Moore, Luca Mizra

3: Lucan Keller

4: Theo Culvahouse, Rowan Kennedy

Trombones

Lead: Nolan White

2: Django Sheridan

3: Ona Topper, Myles Blazer

Bass: Milena Loper

Guitars: Zach Rosen, Dylan Heinstein

Pianos: Otto Montgomery, Theo Gerst

Basses: Millay Metz, Ada Rauber

Drums: Jonah Kunis, Simone Landau, Oliver Needham

_______________

4:00 Band (28) — period 7, Jazz Lab IIc

Woodwinds

Alto 1: Adam Thyr

Alto 2: Rudy Cippilone

Tenor 1: Lucian Payne, Nova Ognibene,

Tenor 2: Noga Altman, Claudia Johnson,

Bari: Mason Mullen

Violin: Sophia Sanat

Trumpets

Lead: Jack Sinsheimer, Thomas Bell

2: Julian Haller-Wilson, Charles Werner

3: Aidan Burmester

4: Lila Page, Cadence Mateer

Trombones

Lead: Ayelet Wahrhaftig

2: Karek Walker

3: Samuel Feldman,  Izzy Ely

Bass: Sol (Alma) DeUgarte

Guitars: Basilio Mendoza-Juachon, Cole Clyde

Pianos: Ivo Maringouin, Ariel Moore

Basses: Reuben Zinner

Drums: Elijah Gibbs, Clark Sullivan, Aaron Butler

________

10:00 Band (33) — period 2, Jazz Lab I

Woodwinds

Alto 1: Annika Miles-Wong, Nolan Whitehill,

Alto 2: Marcelo Garcia-Sarraf, Sarah Lim

Tenor 1: Diallo Foster

Tenor 2: Miriam Goldstein, Dyami Allen

Bari: Tyler Kim, Elan Zakim

Violin: Maksim Zykov-Chisholm

Trumpets

Lead: Tewodros Berry, Magnus Scheffy,

2: Ian Hudnut, Evan Clegg

3: Martha Martin, Maya Miles-Wang

4: Marcel Jenson, Emilio Bracken Serra

Trombones

Lead: Zorian Passmore, Alex (Sasha) Friedman

2: Adrian Kakehashi

3: Tilda Koven, Charles McDunn

Bass: Andrew Fern

Guitars: Samuel King, Fletcher Piper

Pianos: Nathaniel Boyd, Emil Jordan

Basses: Walter Acevedo, Jonah Lachs

Drums: Cole Stark, Jasper Rhodes, Elliott Martens